Artysta Krystyna Kaszuba-Wacławek

Artysta plastyk-ceramik, z wykształcenia także architekt. Od 1982 roku projektuje, rzeźbi i wypala kafle do pieców i kominków.

Kilka słów omnie

Nie przypuszczałam,że po skończeniu Akademii Sztuk Pięknych w 1979 roku będę zajmować się ceramiką. Przypadek zdecydował o tym, że kupiłam w Danii mały piec ceramiczny, który pozwolił mi zająć się poważnie ceramiką. Podstawą działalności istniejącej od 1995 roku, Manufaktury Ceramicznej jest projektowanie i wypalanie kafli do pieców i kominków. Wykorzystuję właściwości gliny przy projektowaniu ścian ceramicznych i innych elementów ozdobnych. Oryginalne efekty udaje mi się uzyskiwać dzięki wykorzystaniu wiedzy archtekta i znajomości technologii ceramicznej. Od 1994 roku jestem członkiem KERAMOSU - Stowarzyszenia Artystów Ceramików i brałam udział w wystawach Stowarzyszenia w 1995, 1997, 1999, 2001 , 2003, 2005, 2007, 2009 roku. Możliwość porównania swoich umiejętności z pracami kolegów staje się motorem do dalszych poszukiwań.

Zrealizowane projekty nadają indywidualny charakter wnętrzu, w którym się znajdują. Piece i kominki idealnie wkomponowane w wystrój domu lub mieszkania zaspokajają potrzebę obcowania z żywiołem ognia w domowym zaciszu.

Ważne realizacje ceramiczne

Pierwsze realizacje to zamówienia do Kościoła

Tarcze ceramiczne zegarów