Stare kafle kominkowe i piecowe

Stare kafle piecowe

W naszej Manufakturze odnawiamy zabytkowe, stare kafle piecowe. Kafle kominkowe po renowacji zyskują piękny wygląd. Kafle piecowe i stare kafle kominkowe są idealnym materiałem do budowy kominków, pieców i kuchni kaflowych. W 2003 roku wykonaliśmy komplety kafli w odpowiednim kolorze dla restaurowanych pieców w Willi Milusin Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku.

Projektujemy także kominki o współczesnym kształcie, bazując na starych kaflach piecowych, dorabiając brakujące kafle kominkowe. Kominki te cieszą oko nową formą, stare kafle piecowe zyskują nowoczesną oprawę zaś klienci mogą korzystać z uroków ciepłego pieca czy kominka.

Stare kafle kominkowe

Projektowanie współczesnego pieca kaflowego lub kominka kaflowego ze starych kafli kominkowych wymaga specjalnej troski o formę, kształt i kolor szkliwa.

Dorabiając brakujące kafle kominkowe dbamy aby pełniły one rolę jedynie uzupełniającą. Dobranie szkliwa do starych kafli kominkowych jest zwykle bardzo trudne. Wymaga wielokrotnego wypalania różnych próbek szkliwa.

Robimy to w dużych piecach do wypalania ceramiki w naszej manufakturze. Wieloletnie doświadczenie ceramika, pomaga nam uzyskać właściwe efekty na kaflach kominkowych zrobionych w naszej manufakturze. Dorabianie ceramicznych kafli kominkowych jest żmudne, ale przynosi satysfakcję gdy po zbudowaniu pieca czy kominka kaflowego jest trudno poznać, które kafle są nowe.

Tym sposobem stare kafle kominkowe zaczynają żyć od nowa.