Wytwarzanie ceramiki to bardzo trudne i kapryśne rzemiosło oparte na wiedzy i długoletnim doświadczeniu. Producentami kafli kominkowych są zazwyczaj małe manufaktury, bazujące na rodzinnej tradycji. Kafle kominkowe czy piecowe są niezbędnymi elementami konstrukcyjnymi każdego pieca czy kominka. Cenne są też ich właściwości kumulowania i przekazywania ciepła do otoczenia.

Kafle wykonane są z różnych mas gliniano – szamotowych zwykle będących tajemnicą producenta . W procesie wypalania kafli uzyskiwany jest trwały i ekologiczny materiał budowlany, który potrafi przetrwać nawet kilkadziesiąt lat.

W naszej Manufakturze

Proponujemy kafle kominkowe nie tylko do budowy kominków, obudowy wkładów kominkowych czy budowy pieców i kuchni kaflowych, ale także jako elementy ozdobne do istniejących kominków, kuchni czy łazienek.

Kafle kominkowe wykonujemy ręcznie we własnej kaflarni. Stosujemy artystyczne szkliwa o bogatej gamie kolorystycznej a także inne zdobienia. Różnorodność zdobienia wyglądu kafli daje ogromne możliwości aranżacyjne. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest indywidualny charakter wyrobu.

Oferujemy zarówno niepowtarzalne wzory, jak i ponadczasową klasykę. Dla odwiedzających nas klientów przygotujemy projekty uwzględniające indywidualne preferencje i życzenia. Nasze kafle kominkowe dodadzą wyjątkowego klimatu i ciepła każdemu wnętrzu.